Вендраме взе 12-ия етап на Джирото, Бернал запази първото място

Италианецът Андреа Вендраме спечели 12-ия етап на колоездачната обиколка на Италия - 212-километрова отсечка между Сиена и Бано ди Романя. Еган Бернал пък запази лидерската си позиция в генералното класиране.

Вендреаме и още трима състезатели се надпреварваха до края за първото място, но италианецът бе най-бърз на изкачването "Пасо дел Карнайо" и защити умело лидерската си позиция. Джанула Брамбила пък направи двоен подиум за Италия с трето място, но на сериозно разстояние от победителя.

В първия етап над 200 км от началото на Джирото, Бернал и неговите съотборници от Инеос се задоволиха с каране начело на втората група през по-голямата част от състезанието. Те обаче бяха изпреварени късно от победителя в Италия през 2016 Винченцо Нибали. Нибали се изкачи на 13-о място в класирането, а колумбиецът Бернал продължава да държи розовата фланелка с 45 секунди преднина срещу Александър Влашов.