Хосе Нестор Пекерман е новият селекционер на Венецуела, съобщиха от футболната федерация на страната. 72-годишният аржентинец се завръща на треньорские пост след напускането му от националния отбор на Колумбия през 2018 г. Сега Пекерман заменя Хосе Песейро на скамейката на „Ла Вино тинто“.

„От името на Венецуелската футболна федерация, приемете най-топло посрещане. За мен е чест да представя Хосе Нестор Пекерман Кримен като новия селекционер на националния отбор на Венецуела“, заяви президентът на федерацията Хорхе Хименес.

Асистент на Пекерман ще бъде Фернандо Батиста, който досега беше начело на младежкия национален отбор на Аржентина до 20 години, където беше наследен от хавиер Масчерано.

Пекерман и Батиста се познават от години и затова ще работят заедно, за да помогнат на Венецуела да отлепи от последното 10-о място, което тимът заема в квалификационната група за Световното в Катар в зона Южна Америка.

Пекерман ще дебютира начело на тима през януари срещу Боливия в мач от световните квалификации.

Масчерано застава начело на Аржентина U20

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS