Вердер Бремен се наложи с 3:1 над третодивизионния Енерги Котбус като гост в мач от първия кръг на Купата на Германия. Друг елитен тим – Волфсбург, победи петодивизионния ТуШ Кобленц с минималното 1:0. Четвъртодивизионният аматьорски Кикерс Офенбах сензационно елиминира втородивизионния Магдебург, след като го победи с 2:1 у дома.

КОТБУС - ВЕРДЕР 1:3

В 32-рата минута Кеке Топ даде аванс на Вердер, след като получи много свободно пространство и с удар в горния ляв ъгъл се разписа. Пет минути след това Топ отбеляза и втория си гол, възползвайки се от грешка на противников защитник.

В 55-ата минута Марвин Дукш демонстрира отличен поглед върху играта и подаде към Кеке Топ, който от близка дистанция хладнокръвно прати топката в мрежата и оформи своя хеттрик – 0:3. В 70-ата минута Хенри Рориг от пряк свободен удар върна гол за домакините.

Енерги Котбус доигра мача с човек по-малко, след като Ромарио Хайрула влезе остро в краката на противников футболист и получи директен червен картон на срещата, с което оставащите минути до края на срещата се превърнаха в протоколни.

КОБЛЕНЦ - ВОЛФСБУРГ 0:1

„Вълците“ реализираха единственото попадение в срещата в 16-ата минута, когато Патрик Вимер засече с глава центриране от корнер и отблизо прати топката в мрежата. В 79-ата минута Ясин Яман получи директен червен картон и остави Кобленц с 10 души.

ОФЕНБАХ - МАГДЕБУРГ 2:1

Кикерс Офенбах излезе напред в резултата с попадение на Александер Зорге в горния ляв ъгъл. В 54-ата минута Мартийн Каарс изравни след многоходова атака на Магдебург с шут в долния десен ъгъл от около 10 метра. В 74-ата Валдрин Мустафа на празна врата оформи крайното 2:1 за Офенбах.