Вердер излезе шести след равенство срещу Хофенхайм

Вердер Бремен и Хофенхайм стигнаха само до равенство 1:1 в мач от петия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха с гол на Максимилиан Егещайн, но Хофе изравни чрез Денис Гайгер.

Домакините от Вердер започнаха по-активно двубоя и поведоха в резултата още в 5-ата минута. Тиодор Гебре Селасие намери отлично Максимилиан Егещайн в наказателното поле и той с точен удар в долния десен ъгъл откри за 1:0. Последваха силни минути за Хофенхайм, които набързо създадоха няколко опасни положения пред вратата на тима от Бремен. В крайна сметка гостите стигнаха до изравнително попадение в 22-ата минута. Денис Гайгер се разписа след асистенция на Себастиан Руди. Малко преди края на първото полувреме Вердер бе близо до втори гол, но ударът на Леонардо Битенкур мина встрани от левия страничен стълб.

След почивката темпото на терена спадна, като двата тима така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на съперника. По този начин двата тима се задоволиха с по точка. Така Вердер събра 8 точки след изиграването на 5 мача и се намира на шесто място в класирането. Хофенхайм пък са осми със 7.