Вердер Бремен запази мястото си в германската Първа Бундеслигата. Тимът стигна до 2:2 в реванша от баража срещу Хайденхайм след драма и късни голове. Така след нулевото равенство в първи мач, Вердер, в чиито треньорски състав е и българинът Илия Груев, остана в елита благодарение на двата си гола на чужд терен.

"Бременските музиканти" поведоха с автогол на Норман Тойеркауф още в 3-ата минута. След почивката домакините стигнаха до изравнително попадение на Тим Клайндийнст в 85-ата минута.

В четвъртата минута от добавеното време, Лудвиг Аугустинсон вкара на празна врата за 2:1 за Вердер, а в самия край на мача Клайндийнст изравни от дузпа.

Равенството и головете на чужд терен бяха достатъчни на тима от Бремен да запази мястото си в елита на Германия. През сезона Вердер записа едва  31 точки в актива си в 34 мача. От тях едва 9 са спечелени на собствен терен.