Вердер Бремен победи Волфсбург с 4:2 като гост в мач от седмия кръг на Бундеслигата. Бременските „музиканти“ наредиха серия победа – загуба – победа – загуба – победа, а с успеха събраха 11 точки на осмото място, докато „вълците“ са 13-и със седем.

Волфсбург излезе напред в резултата в 19-ата минута. Тиаго Томаш се възползва от грешка в отбраната на гостите и чука топката в мрежата. В добавеното време на първата част Вердер изравни, след като Марвин Дукш центрира за Мичел Вайзер, който отблизо не сгреши – 1:1.

В 51-вата минута Феликс Агу се ориентира най-добре в наказателното поле на Волфсбург и прати рикоширала топка в мрежата. В 67-ата минута Вайзер върна жеста на Дукш, като му центрира топката и той с глава я прати в мрежата за 1:3.

В 68-ата минута Волфсбург остана с човек по-малко, след като Патрик Вимер получи директен червен картон. Само четири минути след това Вердер се възползва от численото си превъзходство и вкара четвърти гол чрез Марко Грюл. Йоаким Миеле оформи крайното 2:4 в 79-ата минута.