Вердер Бремен стигна до победа с 4:2 над Херта при гостуването си в Берлин в двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата, слагайки край на серията си от шест мача без успех. С хеттрик за победата се отличи Марвин Дукш. Българският национал Илия Груев се появи в игра за Вердер в последната минута на двубоя.

"Бременските музиканти" поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато Йенс Стаге намери с хубав пас Марвин Дукш, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

20 минути по-късно Вердер увеличи аванса си. Дукш си освободи порстранство в наказателното поле и не остави никакъв шанс на стража на Херта с изстрела си за 0:2.

В началото на втората част Дукш оформи хеттрика си след центриране от Антони Юнг. В 63-ата минута Мичел Вайзер също записа името си сред голмайсторите, за което му помогна и грешка на Оливер Кристенсен.

В 68-ата минута Херта върна един гол. Суат Сердар пусна топката на пътя на Джесик Нгангам, който си изстрел по земя се разписа за 1:4. В 76-ата минута Милош Великович извърши нарушение в наказателното поле, което доведе до дузпа за домакините. Зад топката застана Доди Люкебакио, който се разписа за 2:4.