Макс Верстапен спечели спринтовото състезание във Формула 1 на пистата „Circuit of The Americas“ в Остин, Тексас. Нидерландецът стартира първи и задържа първото си място в хода на целия спринт. Втори остана Карлос Сайнс, а трети завърши Ландо Норис.

На старта Верстапен нямаше проблеми да остане на първата позиция. Норис, който започна 4-и, направи отличен старт и изпревари Джордж Ръсел и Шарл Льоклер.

В хода на цялото състезание Верстапен не позволи на Норис да се приближи на под една секунда и нямаше как британецът да използва системата DRS.

В 6-ата и 7-ата обиколка Ръсел се приближи опасно близо до Норис. Пилотът на Мерцедес опита няколко атаки, които не бяха успешни.

Гумите на Ръсел обаче си заминаха по-бързо и в 11-ия, и 12-ия тур той бе изпреварен от Льоклер и Сайнс.

В последната обиколка Норис допусна грешка в първия завой и бе задминат от Сайнс. Льоклер също можеше да го изпревари и двамата бяха близо до контакт, но все пак пилотът на МакЛарън зае последното място на подиума.

Верстапен вече води пред Норис с 54 точки при класирането при пилотите.