Везенков и Олимпиакос с нова победа в Евролигата

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос спечелиха четвъртата си победа в Евролигата, след като се наложиха с 87:83 над АЛБА Берлин.

Българинът престоя на паркета 27 минути, като се отличи с 9 точки, 2 борби и една откратната топка. За Олимпиакос най-резултатен бе Тайлър Дорси с 13 точки. За АЛБА №1 бе Оскар да Силва със 17.

Успехът бе четвърти за Олимпиакос от началото на кампанията в Евролигата, като освен това тимът от Пирея има и 2 загуби. Следващият мач на гръцкия отбор е в четвъртък, когато ще срещне Фенербахче.

Страхотен Везенков бе определен за ''Играч на мача'' при успех на Олимпиакос над Ираклис