Александър Везенков записа първи минути с екипа на Сакраменто Кинг в НБА. „Кралете“ загубиха от Торонто с 99:112 в първия си предсезонен мач.

Българинът се появи на паркета в средата на третата четвърт и се превърна в топреализатор за отбора си с 12 точки за 11 минути. Той добави 2 борби и 1 асистенция при стрелба 4 от 7 и 2 от 4 от зоната на трите точки.топреализатор на "кралете" със своите 12 точки за 11 минути на терен, добавяйки 2 борби и 1 асистенция при 4/7 стрелба от игра, включително 2/4 от тройката!

Везенков се появи при резултат 57:83 за Торонто и успя да реализира при първия си опит от тройката. Въпреки това обаче той не успя да играе заедно със звездите на отбора ДиАарън Фокс и Домантас Сабонис, но това не му попречи да се представи на ниво.

„Винаги е различно, когато играеш, а не гледаш по телевизията. Това бе първият ни предсезонен мач и все още се опитваме за съберем парчетата заедно и да играем по-добре. Очевидно знаете, че резултатът не бе най-добрият, но ние продължаваме с нашия процес, нашите тренировки, за да сме готови за първия официален мач", каза след мача Везенков.