Лион разгроми Рен с 4:1 в домакинството си от 31-ия кръг на Лига 1. Триумфът за „хлапетата“ дойде след голове Малик Фофана, Корентен Толисо, Александър Лаказет и Жорж Микаутадзе, като по този начин отборът събра 54 точки и се изкачи до 4-ото място във временното класиране, където Рен, за който вкара Мохамед Меите, е 10-и с 38 точки.
На „Групама Стейдиъм“ головата лекция на Лион започна още в 8-ата минута, когато Тиаго Алмада намери непокрития Малик Фофана, който овладя топката на границата на наказателното поле и оттам я запрати в горния ляв ъгъл на вратата на Рен!
В 25-ата минута Ейнсли Мейтланд-Найлс комбинира с Корентен Толисо, който се освободи от противников футболист пред наказателното поле и със страхотен удар матира Брис Самба за 2:0!
Третият гол за Лион падна в 39-ата минута, когато домакините направиха свръхзвукова контраатака. Алмада напредна в половината на гостите и намери Александър Лаказет, който навлезе в наказателното поле вляво от вратата и с топовен удар прати топката под гредата!
Само 5 минути след началото на втората част Рен върна едно попадение. То дойде след грешка в защитата на „хлапетата“, от която се възползва Мохамед Меите, който отблизо прати топката в мрежата на Лукас Пери.
В 57-ата минута гол на Лаказет не бе зачетен заради засада, а 9 минути по-късно същото сполетя и Малик Фофана по пътя към второто му попадение в мача.
Все пак, Лион стигна до четвърти гол, като това се случи в 77-ата минута. Жорж Микаутадзе бе изведен на стрелкова позиция от Раян Шерки и не сбърка, вкарвайки топката във вратата на Рен.
Грузинецът се разписа отново в 81-ата минута, но бе вдигната засада и така Рен се отърва със само 4 инкасирани попадения.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS