Виляреал и Аталанта стартираха с голов хикс в групата на Ман Юнайтед (ВИДЕО)

Виляреал и Аталанта не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от група F на Шампионска лига.

Двата отбора си размениха по едно попадение и през двете полувремена. Точни за бергамаските бяха Ремо Фройлер и Робин Госенс. В голмайстори за „жълтата подводница“ пък се превърнаха Ману Тригерос и Арнаут Данджума.

След като Виляреал и Алтаната прибавиха по една точка към активите си Манчестър Юнайтед остава на дъното във временното класиране. По-рано днес „червените дяволи“ загубиха от Йънг Бойс с 1:2. Така швейцарският шампион е едноличен лидер с пълен актив от точки.

Разочароващо начало за Ман Юнайтед в ШЛ след червен картон и обрат (ВИДЕО)

Гостите от Италия влязоха по-добре в двубоя и поведоха още в 6-ата минута. Дуван Сапата намери Ремо Фройлер в наказателното поле. Той овладя и прати топката в мрежата. Вратарят на Виляреал Херонимо Рули бе заблуден от коварен рикошет в тялото на бранител.

Аталанта не съумя да удвои преднината си и допусна изравняване в 39-ата минута. Тогава Ману Тригерос бе най-съобразителен в наказателното поле на противника и успя да вкара за 1:1.

Второто полувреме отново започна по-добре за Аталанта. В 47-ата минута Руслан Малиновский стреля опасно от границата на наказателното поле, но Рули реагира навреме и спаси.

В 54-ата минута удар с глава на Сапата се отби от напречната греда.

Така се стигна до 73-тата минута, когато Жерард Морено намери Арнаут Данджума на добра стрелкова позиция. Той овладя и хладнокръвно се разписа за 2:1 в полза на домакините.

Десет минути по-късно обаче Аталанта изравни след прекрасен завършващ удар на Робин Госенс.

Секунди по-късно Виляреал остана с човек по-малко, след като Франсис Коклен си изкара втори жълт, респективно червен картон, но това не повлия върху крайния резултат.

Последната дума в мача имаше „жълтата подводница“. Домакините пропуснаха да грабнат трите точки дълбоко в добавеното време, когато Жерард Морено засече центриране от ъглов удар, но ударът му беше спасен от аржентинския вратар Хуан Мусо.