Валядолид поднесе изненада в мач от 29-ия кръг на Ла Лига, побеждавайки Виляреал като гост с 2:1. Головете за гостите отбелязаха Селим Амала и Джавад Ел Яким, докато Етиен Капу бе точен за „жълтата подводница“. По този начин тимът на Кике Сетиен пропусна да се доближи до четвъртото място във временното класиране и остава пети с 47 точки, докато Валядолид вече има 32 точки и е на 14-а позиция, на 5 точки над зоната за изпадащи.

Мачът на „Естадио де ла Серамика“ започна по ужасяващ начин за домакините, които инкасираха гол още във 2-ата минута. Кайл Ларин центрира добре в наказателното поле, където Селим Амала бе оставен на добра позиция и с удар по земя той вкара гол.

В 11-ата минута удар от дистанция на Мончу мина покрай вратата на Виляреал.

Четири минути по-късно домакинските фенове изригнаха, след като Хосе Луис Моралес центрира към Самуел Чуквуезе, след чийто удар с глава топката влезе във вратата на гостите. След преразглеждане с ВАР, обаче бе преценено, че има засада и попадението не бе зачетено.

Десет минути преди края на първата част Валядолид удвои! Алмала този път бе в ролята на асистент, подавайки на Джавад Ел Ямик, който влезе в наказателното поле и с добре насочен удар не остави шансове на Пепе Рейна.

„Жълтата подводница“ тръгна в атака след почивката, като удар с глава на Чуквуезе в 56-ата минута мина покрай десния страничен стълб.

В 69-ата минута нигериецът направи нов пропуск, след като уцели левия страничен стълб с удар от границата на наказателното поле.

Натискът на Виляреал даде резултат в 74-ата минута, когато Джовани Ло Селсо комбинира с Етиен Капу. Французинът овладя добре топката и с добре насочен удар я прати в левия ъгъл на мрежата на гостите.

Минута по-късно съдията Хавиер Иглесиас показа червен картон на треньора на Валядолид Пауло Пецолано, който си позволи да критикува работата на рефера.

До края на мача тимът на Кике Сетиен опита да вкара втори гол и така да вземе точка, но не успя да го стори и Валядолид спечели много важни три точки в борбата си за оцеляване.

Астън Вила нашамари Нюкасъл, удължи серията си и се приближи до топ 4 (ВИДЕО)