Винаги има първи път – Гуардиола и Манчестър Сити с първи гол и първа победа на стадиона на Тотнъм (ВИДЕО)

Манчестър Сити продължава защитата на трофея ФА Къп, след като победи Тотнъм с 1:0 насред Лондон. Победният гол в двубоя реализира Нейтън Аке. По този начин „гражданите“ и Хосеп Гуардиола вкараха първи гол на „Тотнъм Стейдиъм“ и постигнаха първа победа.

Оскар Боб вкара гол в 5-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада, а ВАР потвърди решението на страничния съдия.

Оскар Боб имаше добра възможност в 41-ата минута, но ударът му в последния момент бе блокиран от защитник на Тотнъм.

Хулиан Алварес пропусна огромен шанс в 48-ата минута, когато се забави със завършващия удар и позволи на играч на Тотнъм да го блокира.

Манчестър Сити увеличи натиска върху своя съперник в заключителните минути на срещата. Доку комбинира с Бернардо Силва в 81-ата минута, но Викарио спаси удара на португалеца.

Пиер-Емил Хьойберг допусна много груба грешка и подари топката на съперника в наказателното поле на „шпорите“ в 82-ата минута. Топката стигна до Кевин Де Бройне, който от идеална позиция направи огромен пропуск, пращайки топката встрани от десния страничен стълб на вратата на Викарио.

Жереми Доку получи страхотен извеждащ пас в 86-ата минута, когато изскочи сам срещу Викарио и стреля, но вратарят на Тотнъм отново спаси.

Манчестър Сити поведе с 1:0 в 88-ата минута. Кевин Де Бройне центрира от корнер в наказателното поле на „шпорите“. Викарио не беше убедителен, а Рубен Диаш го притесни и му попречи, за да се намеси по-добре. Топката попадна на крака на Нейтън Аке, който отблизо вкара във вратата на Тотнъм.

Така Манчестър Сити продължава напред в турнира за Купата на Англия.

Пропуските на Челси могат да му струват много скъпо във ФА Къп (ВИДЕО)