Торино спечели с минималното 1:0 гостуването си на Верона от 35-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата падна в 29-ата минута и беше дело на Никола Влашич.

След успеха торинци заемат 8-ата позиция в класирането с актив от 49 точки, докато Верона е на ръба на пропастта с 30 точки. Толкова има и Специя, като двата отбора са съответно 17-и и 18-и и има голяма вероятност един от тях да изпадне във втора дивизия.

Домакините от Торино влязоха по-добре в мача и поведоха половин час след първия съдийски сигнал. Никола Влашич получи на границата на наказателното поле и със страхотен удар преодоля вратаря. В ролята на асистент влезе Арналдо Санабриа.

След почивката Верона потърси начина да отговори. В 57-ата минута късметът покри торинци. Дарко Лазович уцели десния страничен стълб.

В 68-ата минута вратарят Ваня Милинкович-Савич направи ключово спасяване. Той реагира блестящо при удар на Хуан Давид Кабал.

В заключителните минути на срещата както Верона можеше да изравни, така и Торино можеше да сложи точка на спора с втори гол.

В 80-ата минута Лазович затрудни максимално Милинкович-Савич, който отново се намеси безупречно.

Секунди по-късно Торино пропусна да сложи точка на спора. Силен удар на Пиетро Пелегри беше отразен от Лоренцо Монтипо.

В крайна сметка резултатът се запази непроменен и Торино спечели трите точки. В следващия кръг от Серия А торинци посрещат Фиорентина, докато Верона гостува на Аталанта и продължава да се бори със зъби и нокти за оцеляването си.