Волейболистките на Левски надвиха Славия в първия мач от серията за бронза

Женският волейболен тим на Левски спечели първия мач срещу Славия от плейофа за бронзовите медали във волейболното първенство.

В зала „Левски София” момичетата на старши треньора Петър Шопов се справиха с 3:1 (25:16, 30:32, 25:19, 25:20) срещу „белите“.

Така те се нуждаят от още една победа, за да си осигурят третото място в крайното класиране на първенството. В серията се играе до 2 успеха от 3 срещи.

Вторият двубой е в залата на Славия в четвъртък (18 април) от 18,30 часа. Ако има трети мач, той ще бъде в залата на Левски в събота (20 април) от 15 часа.

След равностоен старт на първата част до 7:7 волейболистките на Левски дръпнаха солидно в резултата и спокойно я затвориха в своя полза.

Вторият гейм се оказа маратонски. След като „сините” изпуснаха 4 шанса да го спечелят, Славия успя да се наложи с 32:30.

В третата част волейболистките на Левски взеха водачеството след 8:8 и този път не го изпуснаха до края, за да поведат с 2:1. Четвъртият и оказал се последен гейм се разви по подобен начин и така се стигна до победата за „сините“.

За Левски най-резултатна бе 18-годишната Микаела Стоянова с 24 точки (2 аса, 3 блока). Бразилката Карла Морейра добави 14 точки.

Иван Станев пред Дарик и dsport: Тези 24 години са си стрували да давам добрия пример