Волфсбург и Байер Леверкузен не впечатлиха в мач без голове

Волфсбург и Байер Леверкузен не успяха да си вкарат и завършиха при резултат 0:0 двубоя си от 1-ия кръг на Бундеслига.

Мачът беше равностоен и въпреки лекото преимущество на домакините, равенството бе логичен завършек с оглед показаното от двата тима.

Първата по-сериозна голова опасност дойде за вратата на Байер десетина минути преди почивката. Хубаво центриране в наказателното поле бе засечено с глава от Джон Брукс, но топката премина на сантиметри над вратата.

В 56-ата минута Адмир Мехмеди вкара топката във вратата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 83-ата минута Патрик Шик засече с глава центриране от пряк свободен удар, но и той изпрати топката над напречната греда.

Във втория кръг на германския шампионат Байер Леверкузен посреща РБ Лайпциг, докато Волфсбург гостува на Фрайбург.