Чехкинята Маркета Вондроушова се превърна в първата полуфиналистка на Уимбълдън. За пръв път тя стигна до тази напреднала фаза на турнира от Големия шлем след победа с 2:1 сета срещу четвъртата поставена Джесика Пегула (САЩ) - 6:4, 2:6, 6:4. Мачът между двете продължи около два астрономическа часа.

24-годишната тенисистка навакса изоставане от 1:4 гейма в третия сет. С мощна серия от пет поредни гейма тя триумфира в срещата.

Още в началото Вондроушова допусна пробив, изостана с 1:2, но обърна и спечели първата част.

Във втория сет американката бе категорична, осъществи два пробива и изравни за 1:1.

Вондроушова очаква победителката от мача между водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек и украинката Елина Свитолина.