Алекс Кордац... вратарят на Интер, който в последните 19 години изигра едва 2 мача за „нерадзурите“. Роден на 1 януари 1983 година – тоест вече на 40 години. Появи се на терена в 65-ата минута на двубоя Интер – Торино, заменяйки Ханданович, Интер спечели с 1:0.

Алекс Кордац се завърна в Интер през юли 2021 година, когато пристигна от Кротоне.

Всъщност мачът срещу Торино бе едва втория официален на Кордаз с екипа на Интер, като дебютът му бе на 4 февруари 2004 година в полуфинален мач срещу Ювентус за Купата на Италия. Тогава отново се наложи да влиза на смяна, тъй като титулярният вратар Толдо получи червен картон, но след това допусна гол за равенството 2:2.

Всъщност кариерата на Кордаз не преминава изцяло в Интер, както може би всички си мислят.

Реално той е юноша на „нерадзурите“, но първо има кратък период в Специя и се завръща на „Джузепе Меаца“ през лятото на 2003 година и след няколко месеца прави дебюта, за който писахме по-горе.

Следва обаче нов период под наем в Специя, а след това играе за Ачиреале и Пизигетоне. През 2007 година вече е част от Тревизо, а след това се мести в Швейцария и играе за Лугано. Връща се в Италия и се присъединява към Читадела, следва период в Парма и словенския НК Горица. Завръщане в Парма, Кротоне и на 1 юли 2021 година отново в Интер, за да се стигне до втория му мач с екипа на миланския гранд.