Англия не допусна изненада и победи Андора с категоричното 5:0 в мач от група "I" на световните квалификации. Попаденията за "трите лъва" реализираха Бен Чилуел, Букайо Сака, Тами Ейбрахам, Джеймс Уорд-Праус и Джак Грийлиш.

Британците поведоха още в 19-ата минута. Джейдън Санчо намери отлично Бен Чилуел в наказателното поле и той с прецизен удар в десния ъгъл на вратата се разписа за 1:0. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за нарушение преди попадението, но в крайна сметка се оказа, че такова няма и голът бе зачетен.

В 40-ата минута англичаните стигнаха до втори гол. Букайо Сака получи добра топка от Фил Фодън в наказателното и матира стража на домакините.

Англия направи преднината си класическа в 59-ата минута. Джейдън Санчо центрира в пеналта на Андора и там Тами Ейбрахам се разписа от близко растояние.

В 79-ата минута "трите лъва" получиха право да изпълнят дузпа. Джеймс Уорд-Праус застана зад топката. Вратарят на Андора отби удара му, но след това футболистът на Англия успя да довкара топката в мрежата за 4:0.

Малко преди края на редовното време футболистите на Гарет Саутгейт стинаха до пети гол. Той бе дело на Джак Грийлиш, който оформи крайното 5:0.

По този начин Англия събра 19 точки и заема първо място във временното класиране в група "I". Втори е тимът на Албания с 15, докато третият Полша е с 14.