Англия победи с 2:1 Полша в квалификация за Мондиал 2022. Селекцията на Гарет Саутгейт контролираше събитията на терена и заслужено стигна до крайния успех.

Хари Кейн изведе напред англичаните с точно изпълнена дузпа. Равенството бе възстановено от Якуб Модер, а победата за „Трите лъва“ донесе Хари Магуайър.

След третия си пореден успех англичаните са едноличен лидер в група I с пълен актив от 9 точки, Втори е Унгария със 7, а Полша е на третото място с 4.

За Англия днешната победа е 20-ата поредна като домакини в квалификации.

От самото началото англичаните взеха инициативата и притиснаха своя опонент дълбоко в половината му. Селекцията на Гарет Саутгейт обаче трудно създаваше опасности за вратата, пазена от Войчех Шчесни.

Първата възможност за домакините дойде в 18-ата минута, когато Рахим Стърлинг нахлу в наказателното поле и бе препънат от Михал Хелик. Главният съдия не се поколеба за миг и посочи бялата точка. Зад топката застана Хари Кейн, който разстреля Шчесни за 1:0.

Последва импулс в играта на „трите лъва“, но като по чудо Полша не допусна втори гол преди почивката.

В 31-вата минута Хари Кейн стреля опасно от границата на наказателното поле, но стражът на Полша показа страхотен рефлекс и спаси.

Поляците влязоха във втората част малко по-мобилизирани и резултатът дойде в 58-ата минута, когато равенството бе възстановено. Якуб Модер се възползва от груба грешка в защитата на домакините и се разписа за 1:1.

Десет минути по-късно Фил Фодън можеше да възвърне преднината на англичаните, но ударът му от границата на наказателното поле бе отразен от Шчесни.

Пет минути преди изтичането на редовното време Англия нанесе решаващия удар. Хари Магуайър засече центриране от ъглов удар и матира Шчесни – 2:1.

До последния съдийски сигнал резултатът се запази и Англия прибави три точки към актива си.

В другите два мача от групата Унгария не изпита трудности като гост на Андора и стигна до категорична победа с 4:1, а Албания надви Сан Марино с 2:0.