Англия напълно очаквано разгроми Сан Марино с 5:0 в първия си мач от квалификационната група „I“ за Световното първенство през 2022 в Катар.

Селекционерът на „трите лъва“ Гарет Саутгейт реши да даде почивка на някои от звездите на тима. От резервната скамейка мача изгледа Хари Кейн, Хари Магуайър и Люк Шоу.

Головете отбелязаха Джеймс Уорд-Праус, Рахим Стърлинг, Оли Уоткинс и Доминик Калвърт-Люин, като футболистът на Евертън се разписа на два пъти.

От самото начало англичаните доминираха своя съперник. Футболното „джудже“ Сан Марино не успя да отправи нито един точен удар по посока вратата, пазена от Ник Поуп.

Още в 9-ата минута Джеси Лингард можеше да изведе Англия напред в резултата. Той засече с глава центриране на Рахим Стърлинг, но прати топката покрай вратата. В следващите минути Лингард и Джон Стоунс пропуснаха, но в 14-ата минута домакините поведоха.

Джеймс Уорд-Праус бе намерен с центриране в наказателното поле. Той засече и се разписа за 1:0.

Преднината на Англия бе удвоена от Калвърт-Люин в 21-вата минута. Нападателят се разписа с глава с удар от непосредствена близост.

Половин час игра след началото Рахим Стърлинг показа страхотна техника, преодоля няколко противникови защитници и прати топката в мрежата – 3:0.

До полувремето Джеси Лингард на два пъти пропусна страхотни шансове да запише името си сред голмайсторите.

В 53-тата минута Калвърт-Люин удвои головата си сметка. Той бе намерен от Джеси Лингард и с изстрел по земя прониза мрежата на Сан Марино. Той се разписа за 5:0.

В следващите минути Англия леко понамали темпото на игра. Крайният резултат в мача бе оформен в 83-тата минута от влезлия в игра от резервната скамейка Оли Уоткинс.

Две минути преди изтичането на редовното време англичаните имаха претенции за дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Бен Чилуел, но главният съдия бе категоричен, че няма основания за такава.

По същото време се изиграха още два мача от квалификационната група. Унгария и Полша направиха страхотен мач, завършил наравно 3:3. Унгарците поведоха комфортно с два гола на Роланд Салай, но в рамките на две минути гостите изравниха. Точни бяха Кшищоф Пйонтек и Камил Йожвяк. Вили Орбан направи резултата 3:2 за Унгария, но „дружина полска“ се добра до ремито. В герой за тима се превърна звездата Роберт Левандовски, който се разписа в 83-тата минута.

В другия двубой от групата Албания постигна минимален успех с 1:0 срещу Андора като гост. Единственият гол отбеляза Ермир Леняни.