Аржентина победи Обединените Арабски Емирства с 5:0 в последната си контрола преди Световното първенство в Катар. Двубоят се изигра на стадион „Мохамед Бин Зайед“ в Абу Даби, ОАЕ.

Бонуси за Световно! 1500 х 50 лв. Всеки ден и 500 лв. Cashback

Анхел ди Мария реализира две от попаденията за „гаучосите“, а по едно побавиха Лионел Меси, Хулиан Алварес и Хоакин Кореа. Така тимът воден от Лионел Скалони се отправя за Мондиала, където попадна в Група С заедно с отборите на Полша, Мексико и Саудитска Арабия.

Двубоят започна с натиск на Аржентина и таке стигна до 11-ата минута, когато Лео Меси подаде перфектен пас за навлизащия на скорост в наказателното поле Хулиан Алварес, който откри резултата.

Маркос Акуня центрира за Ди Мария, който стреля директно от воле, за да вкара по зашеметяващ начин във вратата на ОАЕ в 25-ата миниту.

Само 11 минути по-късно Алексис Мак Алистър намери Ди Мария, който се озова очи в очи срещу Халид Ейса. Аржентинецът прати последния защитник на ОАЕ на земята със залъгващо движение, след което прехвърли Ейса за 3:0.

Лионел Меси имаше възможност да отбележи с глава в 43-ата минута, но ударът му бе спасен от Халид Ейса.

Анхел ди Мария комбинира с Лео Меси в наказателното поле на ОАЕ в 44-ата минута. Нападателят на Пари Сен Жермен стреля от движение, за да направи резултата 4:0.

Петнадесет минути след почивката Родриго де Паул изведе Хоакин Кореа, който прати топката в мрежата, с което оформи и крайното 5:0.