Изключително резултатни мачове се получиха в група Е на световните квалификации за Мондиал 2022. В два мача отборите си отбелязаха общо 12 гола.

Най-резултатният мач в първия ден на квалификациите се игра на „Арена Люблин“ в Полша, а един срещу друг се изправиха Естония и Чехия. Чехите спечелиха с 6:2, въпреки че допуснаха ранен гол, който леко ги стресна.

В другата среща Белгия обърна Уелс и спечели с 3:1.

На двубоя в Полша естонците поведоха в  12-ата минута, когато Константин Василев подаде към Руно Сапинен, който отбеляза за 1:0.

Чехия обаче вкара цели 4 гола до почивката. Патрик Шик изравни в 18-ата минута, Антони Барак даде преднина на отбора в 27-ата, а до края на полувремето два гола вкара Томаш Соучек. Още едно попадение на Чехия не бе зачетено заради засада.

Само за 10 минути игра в началото на втората част Томаш Соучек оформи своя хеттрик, а Владимир Дарида вкара шестото попадение за Чехия.

Естония върна гол в 86-ата минута чрез Хенри Аниер за крайното 2:6.

В Белгия Уелс стигна до ранен гол още в 10-ата минута. Хари Уилсън получи перфектен пас и реализира. Белгийците бързо стигнаха до обрат още до почивката. В 22-ата минута Кевин де Бройне получи добро подаване и стреля по земя, за да изравни резултата.

След 6 минути игра Томан Мюние изпрати топката на главата на Торган Азар, който не сбърка за 2:1.

В 56-ата минута Уелс бе близо до изравняването, но Даниел Джеймс пропусна.

В 72-ятя минута Джунейт Чакър отсъди дузпа за нарушение на Крис Мъфим, а Ромелу Лукаку я превърна в гол за крайното 3:1.

Португалия и Сърбия се измъчиха, но взеха победи на старта (ВИДЕО)