Белгия е на крачка от класиране на Световното първенство в Катар през 2022 година, след като победи Чехия с категоричното 3:0. Попаденията за "червените дяволи" реализираха Ромелу Лукаку, Еден Азар и Алексис Саелемакерс.

Белгия стартира по отличен начин срещата и поведе още в 8-ата минута. Автор на попадението стана Ромелу Лукаку, който се възползва от добро подаване на границата на наказателното поле и с бомбен удар в долния десен ъгъл реализира за 1:0.

Последваха добри минути за "червените дяволи", които създадоха няколко отлични положения, но така и не стигнаха до второ попадение. С пропуски се отличиха Ромелу Лукаку и Яник Караско.

В 41-ата минута Белгия стигна до втори гол. Той бе дело на Еден Азар. Офанзивният футболист на Реал Мардид се разписа с точен удар в долния десен ъгъл.

След почивката белгийците продължиха да натискат съперника си, като на два пъти Ромелу Лукалу не успя да се разпише. Чехите пък отговориха с опасни удари на Адам Хложек и Матей Видра. В крайна сметка Белгия стигна до трети гол в 65-ата минута. Той бе дело на Алексис Саелемакерс, който се възползва от отлично подаване на Ромелу Лукаку.

До края на срещата двата тима си размениха по още няколко опасни ситуации, но до нов гол така и не се стигна.

След успеха си Белгия има 13 точки в актива си след 5 изиграни мача. Чехия са втори със 7. Трети е тимът на Уелс с 6.