Отборът на Белгия очаквано спечели квота за Световното първенство в Катар следващата година. „Червеният динамит“ победи Естония с 3:1 и събра 19 точки в класирането на група Е.

В същото време Уелс не срещна съпротива от Беларус и спечели с 5:1. По този начин Гарет Бейл и компания си гарантираха второто място с 3 точки преднина пред Чехия, но по-добри показатели в преките двубои.

Бейл пък изигра мач номер 100 с екипа на Уелс и се отчете с асистенция.

На мача в Брюксел белгийците не си дадоха много зор, но спечелиха рутинно. Още в 11-ата минута Матвей Игонен направи груба грешка и Кристиан Бентеке отбеляза сравнително лесен гол за 1:0.

Последваха няколко пропуска на Кевин де Бройне и Бентеке два пъти, но до втори гол до почивката не се стигна.

Веднага след подновяването на играта обаче резултатът стана 2:0. Яник Ферейра стреля от границата на наказателното поле и реализира второто попадение в мача.

Естонците все пак намалиха резултата в 70-ата минута. Тогава Рауно Сапинен стреля опасно, стражът на Белгия изби, но топката стигна до Ерик Сорга, който реализира в долния ляв ъгъл за 2:1.

Домакините не чакаха дълго и възстановиха двата гола аванс. В 74-ата минута точен бе Торган Азар. Той получи топката от Кевин Де Бройне и я отигра майсторски с глава за крайното 3:1.

WC ???????? ✅
EC ???????? ✅
WC???????? ✅
WC ???????? ✅ pic.twitter.com/1bHSRFYK6G

В същото време Уелс успя да се справи много бързо със съпротивата на Беларус. Само за 20 минути игра домакините вече водеха с 2:0. Първо Бен Дейвис подаде към Арън Рамзи, който реализира, а малко по-късно Гарет Бейл асистира на Уилямс за 2:0.

През втората част Рамзи вкара и дузпа за 3:0.

В 77-ата минута Бен Дейвис вкара и четвърти гол, след като получи пас от Уилсън. Все пак гостите върнаха едно попадение чрез Концевой, но Робърт оформи крайното 5:1 в 89-ата минута.

Шоу на Мбапе – вкара 4 от общо 8 за Франция срещу Казахстан (ВИДЕО)

Кошмар за Петев и Босна – няма да играят на Световното (ВИДЕО)