Бразилия спечели с 2:0 срещу Еквадор в мач от квалификациите за световно първенство през 2022 година. В Порто Алегре домакините трябваше доста да се потрудят, за да пречупят съпротивата на опасния си съперник, но все пак записаха ценни три точки след голове на Ричарлисон в 65-ата и Неймар в 94-ата минута. Те продължават победния си ход в квалификациите и имат 5 победи от 5 мача.

За гостите от Еквадор в игра се появи нападателят Жорди Кайседо. Той влез като резерва в 76-ата минута на мястото на Енер Валенсия. Но и той не успя да помогне на тима си в двубоя срещу бразилците. Той имаше една изява - чак в осмата минута на продължението, когато доста много хубава топка в наказателното на Бразилия, но никой негов съотборник не успя да я засече.

Така Бразилия събра актив от 15 точки и се откъсна на върха в класирането, като вече има 4 повече от втория Аржентина. Еквадор пък заема 3-ата позиция с 9 точки до момента.