Чехия и Белгия завършиха 1:1 в световна квалификация от група „Е“, която се игра на стадион „Синобо“ в Прага.

Първата опасност в мача бе в 9-ата минута пред вратата на чехите. Дрис Мертенс отправи много опасен удар, но Томаш Вацлик демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие в корнер.

Чехия можеше да поведе в резултата в 16-ата минута, когато Михаел Крменчик стреля от границата на наказателното поле на Белгия, но топката срещна левия стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Томаш Вацлик отново се отличи с много добро спасяване в 24-ата минута след удар на Леандер Дендонкер.

Кевин де Бройне стреля с глава в 31-ата минута, но Вацлик спаси.

Чехия поведе в 50-ата минута, когато Якуб Янкто пусна дълъг пас към Лукаш Провод, който вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

Белгия изравни резултата в 60-ата минута, когато в наказателното поле на Чехия се получи разбъркване. В мелето най-съобразителен се оказа Кевин де Бройне, който подаде към Ромелу Лукаку, а той вкара топката във вратата на Томаш Вацлик.

Ян Борил отправи коварен удар в 70-ата минута, но Тибо Куртоа спаси.

Минута по-късно Кевин де Бройне много хитро се опита да прехвърли Томаш Вацлик, но топката срещна левия стълб на чешката врата.

Пред Де Бройне отново се откри много добра възможност в 81-ата минута, но ударът му не намери целта.

Чехия пропусна страхотна възможност да поведе отново в резултата в 84-ата минута, когато след удара на Ян Борил топката се спря в напречната греда.

В първата минута на добавеното време пред Лукаш Масопуст се откри хубава възможност, но ударът му бе слаб и Тибо Куртоа спаси без проблеми.

Томаш Сучек стреля опасно с глава дълбоко в добавеното време на двубоя, но играч на Белгия изчисти пред голлинията.

След това равенство Чехия и Белгия имат по 4 точки в групата.