Капитанът на Белгия Еден Азар се намира в най-трудния момент в своята кариера. Без много мачове за Реал Мадрид, през последните години той се наслаждава еднствено на мачовете си с националния отбор, но явно и при „червените дяволи“ вече не е звезда.

Той игра едва 63 от възможни 180 минути при последната пауза за националните отбори, като бе заменен след малко повече от час игра в мача с Естония, спечелен с 3:1, като предварително бе освободен, заедно със съотборника си в Реал Мадрид Тибо Куртоа, за гостуването на Уелс.

„Азар има тежка история с контузиите и вече избягва контакта с противникови футболисти. Когато си преминал през всичко това, не спираш да го мислиш. Той вече не дриблира както преди, не преминава през пет-шест съперникови играчи. Вече играе по-интелигентно. За него трансфер в Нюкасъл ще е идеален. Завръщане във Висшата лига може да му помогне да възроди кариерата си“, анализира нападателят на Белгия Кристиан Бентеке.

Сега Еден Азар се завръща в Реал Мадрид, където не е започвал мач като титуляр от 28 септември при злополучната загуба от Шериф Тираспол в Шампионската лига. Оттогава насам той е изиграл едва 51 минути за седем мача.

Все пак, в проценти ситуацията му в националния отбор изглежда доста по-благоприятна. Азар е бил на терена с екипа на Реал Мадрид в едва 29% от възможните минути (415 от 1440), докато за Белгия става въпрос за почти 50% (314‘ от 630‘), което също не изглежда достатъчно за футболист от нивото на Еден Азар.