Египет спечели с минималното 1:0 домакинството си на Сенегал в повторение на финала от Купата на африканските нации. Отново един срещу друг се изправиха двете големи звезди на Ливърпул Мохамед Салах и Садио Мане. Този път залогът не беше трофеи, ами квота за Световното първенство в Катар в края на тази година. Салиу Сис си вкара автогол в 4-тата минута и египтяните си осигуриха крехък аванс преди реванша на 29 март. В мача липсваха много голови положения, но домакините съумяха да оползотворят своя шанс, така че да стигнат до победата.

Египтяните натиснаха в началото и потърсиха гола. В 4-тата минута удар на Мохамед Салах се отби от напречната греда, след което топката рикошира в Салиу Сиу и влезе в мрежата. Разбира се, попадението беше записано като автогол на бранителя на гостите.

В 10-ата минута „фараоните“ пропуснаха нов добър шанс за гол. Трезеге изпълни пряк свободен удар, но при опита си да центрира отпрати топката извън игра.

До почивката Египет определено беше по-активният отбор, който търсеше начин да удвои аванса си. Това не се случи, а Сенегал все още не се беше съвзел от ранния гол, който инкасира в мрежата си.

В началото на втората част сенегалците пропиляха златна възможност да възстановят равенството. Буна Сар прати топката към Садио Мане. Звездата на Ливърпул не успя да нацели добре топката и с глава я прати покрай целта.

В следващите минути Египет приемаше играта в собствената си половина. Домакините очакваха своите шансове на контраатака, но видимо бяха задоволени от минималната преднина, която имат преди реванша.

В 87-ата минута Омар Мармуш беше близо до гола. Футболистът на Египет опита късмета си с изстрел от далечно разстояние, но топката профуча близо край страничния стълб.

До последния съдийски сигнал резултатът се запази непроменен и Египет ще има минимален аванс в реванша, който ще се проведе след четири дни.