Фил Фодън направи много силен мач за Англия при победата над Сенегал с 3:0 на 1/8-финалите на Световното първенство в Катар.

Световното е за ВСЕКИ! 1500 x 50 лв. Всеки ден до края на Мондиала

Футболистът на Манчестър Сити направи две асистенции, като в 3-ата минута да продължението на първото полувреме даде голов пас към Хари Кейн, а в 57-ата минута асистира на Букайо Сака за гола, който до голяма степен предреши изхода на срещата.

Интересното е, че Фодън стана най-младият футболист с 2 асистенции в мач от елиминациите на Световно първенство от времето на Феномена Роналдо насам. Офанзивният халф го направи на възраст от 22 години и 190 дни, докато легендарният бразилец подаде за два гола на 21 години и 284 дни през 1998 г. в мача на „Селесао“ срещу Дания на Мондиала във Франция.