Франция се издъни на старта на световните класификации. Отборът на Дидие Дешан направи 1:1 при домакинството на Украйна. „Петлите“ направиха добро първо полувреме, но слабо второ. Антоан Гризман вкара фамозен гол през първата част, но през втората Преснел Кимпембе си отбеляза автогол, след като топката се удари в него при шут на Сиредчук.

Ивайло Петев стартира с реми в Босна

Мачът във Франция започна с очакван домакински натиск, който доведе и до първата голова възможност в 12-ата минута. Тогава Оливие Жиру се включи добре в атаката на своите, шутира, но ударът му бе блокиран от защитник. В 19-ата минута обаче Франция поведе. Антоан Гризман отбеляза впечатляващ гол, след удар с левия крак, който намери обратния на вратаря ъгъл. Голът обаче не трябваше да бъде зачетен, тъй като при изграждането на атаката Павар бе в положение на засада. Световните квалификации се провеждат без ВАР система, което пък позволи голът да бъде зачетен.

Така Гризман отбеляза 34-тия си гол за националния отбор на Франция и по този начин той изравни Давид Трезеге на четвъртото място във вечната голмайсторска листа на „петлите“. Преди двамата са Мишел Платини с 41 гола, Оливие Жиру с 44 и лидерът Тиери Анри с 51 гола.

До почивката Франция продължи да контролира събитията на терена, но до втори гол не се стигна. В 21-ата минута Килиан Мбапе се озова в изгодна позиция, но топката прелетя над вратата. В 32-ата минута и Жиру имаше своя шанс, но и той изпрати топката в аут.

Второто полувреме започна в лежерно темпо и това помогна на гостите да изравнят.

В 57-ата минута Сидерчук получи топката на границата на наказателното поле, стреля силно, топката се удари в Преснел Кимпембе, заблуди вратаря и влезе в мрежата.

Голът стресна домакините и те отговориха с чисто голово положение в 60-ата минута. Кингсли Коман стреля от разстояние, но Георгий Бущан направи брилянтно спасяване. Малко по-късно Мбапе поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 69-ата минута и гостите от Украйна поискаха дузпа, след като топката срещна ръката на футболист на Франция, но играта продължи.

Въпреки натиска, Франция стигна до чисто голово положение чак в 90-ата минута. Тогава Преснел Кимпембе скочи високо, след изъплнение на корнер, но стражът на гостите спаси.