Гана се наложи над Швейцария с 2:0 в последната си контролна среща преди началото на Световното първенство в Катар. За гръмката си победа „черните звезди“ вкараха два гола в рамките на 4 минути. Мохамед Салису откри в 70-ата минута, а Антоин Семеньо оформи крайния резултат.

Световното е за ВСЕКИ! 1500 x 50 лв. Всеки ден до края на Мондиала

Двубоят започна с натиск на фаворитите Швейцария. В 6-ата минута още Рубен Варгас имаше възможността да открие резултата, но ударът му премина сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Лоурънс Ати-Зиги.

След центриране от корнер за Гана в 32-ата минута Иняки Уилямс се извиси над всички и стреля с глава. Топката обаче премина над горната греда.

Ноа Окафор овладя подаване на границата на наказателното поле на Гана в 48-ата минута. Нападателят шутира, но Ати-Зиги отново внимаваше и отрази.

След рикошет в 70-ата минута, топката достигна до краката на Мохамед Салису, който не се поколеба и стреля. Така защитникът на Саутхемптън даде аванс на „черните звезди“.

Четири минути по-късно след подаване от Камалдийн Сюлемана, Антоин Семеньо стреля и отбеляза за 2:0.

Младият талант на Гана Даниел Африйе, който играе под ръководството на Славко Матич в местния Хартс ъф Оук прекара 61 минути на терена.

Гана се намира в Група Н на Световното първенство, където са още отборите на Португалия, Уругвай и Южна Корея. Докато Швейцария е в Група G. „Кръстоносците“ там ще премерят сили със Сърбия, Бразилия и Камерун в хода на Мондиала.