Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Скот МакТоминей стана герой за националния тим на родината си по време на световната квалификация с Израел. Двубоят завърши при резултат 3:2, а халфът донесе трите точки на "гайдарите" с гол в 94-ата минута.

Гостите от Израел стартираха ударно срещата и поведоха още в 5-ата минута. Еран Захави се разписа със страхотен удар от фаул. В 30-ата Джон МакГин изравни. След подаване на Андрю Робъртсън, той стреля от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на стража на съперника.

Само две минути по-късно гостите вкараха втори гол. След добро центриране в наказателното поле Мунас Дабур бе най-съобразителен и от близко разстояние прати топката в мрежата на островитяните.

В първата минута на даденото от съдията продължение Линдън Дайк пропусна да изравни, след като не успя да вкара дузпа.

Шотландия изравни в 57-ата минута. Андрю Робъртсън центрира добре в наказателното поле, където Линдън Дайкс от близо се разписа. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за нарушение, но се оказа, че такова няма ии голът бе зачетен.

В 94-ата минута островитяните стигнаха до победата. Скот МакТоминей се разписа след отлично центриране в пеналта на Джак Хендри.

След успеха си Шотландия заема второ място в класирането с 14 точки, докато Израел са трети с 10.