Хърватия допусна огромна грешка в битката за спечелване на директна квота за Световното първенство в Катар. Хърватите стигнаха само до равенство 2:2 при домакинството на Словакия и по този начин сдадоха първото място в групата.

Шранц изведе Словакия напред в резултата в 20-ата минута, а Крамарич изравни пет по-късно.

Словакия отново излезе напред в резултата в 45-ата минута след попадение на Хараслин.

Лука Модрич изравни за хърватите в 71-ата минута.

Гол на домакините дело на Никола Влашич в 83-ата минута не бе зачетен след разглеждане на ситуацията с ВАР заради засада.

В същото време Русия се наложи с 2:1 при гостуването си на Словения.

Дивейев и Джикия се разписаха за руснаците в 28-ата и 32-ата минута.

Йосип Иличич вкара почетното попадение за словенците в 40-ата минута.

На отборите в групата им остава да изиграят по още два мача, а лидер е Русия с 19 точки, пред Хърватия със 17, а Словакия и Словения имат по 10.

В друг мач от групата, който нямаше абсолютно никакво значение Кипър и Малта завършиха 2:2. И двата отбора имат по 5 точки.

Нападателят на Лудогорец Пиерос Сотириу вкара втория гол за Кипър в мача в 80-ата минута, но и той не се оказа достатъчен, тъй като малтийците изравниха в осмата минута на добавеното време на срещата чрез Дегабриеле.