Колумбия спря победната серия на Бразилия и двата тима завършиха без победител 0:0 в световна квалификация в зона Южна Америка.

Мачът реално бе равностоен, въпреки че на пръв поглед гостите държаха повече топката. Двата тима обаче създадоха почти еднакъв брой голови положения и завършиха срещата с равен брой точни удари по посока двамата вратари.

Тази среща се оказа номер 100 в кариерата на Тиаго Силва за националния отбор. 37-годишният защитник има реализирани 7 гола с екипа на „селесао“.

В същото време Аржентина нямаше проблеми и победи Уругвай с 3:0. Лионел Меси откри головата сметка в мача, като това бе и гол номер 80 със синьо-бялата фланелка. Меси се разписа в 38-ата минута. Голът стана малко случайно, тъй като Меси се опита да даде техничен пас към Гонзалес, футболистът на Фиорентина не успя да играе с топката, тя тупна пред вратаря и влезе в мрежата.

Малко по-късно Родриго де Пол вкара и второ попадение, а през второто полувреме Лаутаро Мартинес оформи крайното 3:0.

В третия мач от програмата Чили победи Парагвай с 2:0.

Бразилия продължава да е лидер в класирането с 28 точки, а Аржентина е на втора позиция с 22. В зоната на класиране са още тимовете на Еквадор, Уругвай и Колумбия.

Забраниха на бразилския президент да отиде на стадиона – не бил ваксинирани

Триумф за Франция в Лигата на нациите след зашеметяващо второ полувреме и обрат (ВИДЕО)