Истински кошмар изживя българския треньор Ивайло Петев и водения от него тим на Босна и Херцеговина. В пряк мач за второто място в групата босненците инкасираха загуба с 1:3 от Финландия на свой терен в Зеница. По този начин Босна загуби всички шансове за класиране на бараж за Мондиал 2022, а Финландия се доближи до второто място, водейки с 2 точки пред Украйна. В последния кръг скандинавците играят с Франция, а Украйна гостува на Босна.

Петев бе поставен в трудна ситуация, след като стана ясно, че Един Джеко няма да може да вземе участие в мача. Той получи контузия по време на дербито между Милан и Интер през изминалия уикенд и трябваше да изгледа мача от трибуните.

Финландия игра цяло второ полувреме с човек по-малко, но въпреки това отбеляза два гола в този период, докато Босна не успя да се възползва от създалата се ситуация.

Домакините натиснаха своя съперник още от самото начало, но финландците получиха право да изпълнят дузпа в 24-ата минута. Тогава защитник на Босна игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Звездата на Финландия Теему Пуки застана зад бялата точна, но Ибрахим Шехич спаси и остави резултата 0:0.

В 29-ата минута обаче гостите поведоха. След разбъркване в наказателното поле на босненците топката стигна до Маркус Форс, който успя да я вкара в мрежата за 0:1.

В 37-ата минута Финландия остана с човек по-малко. Юка Райтала направи ужасяващо груб фал и реферът го изпрати към съблекалните. Лошата новина за Босна обаче бе контузията на Саед Колашинац, който трябваше да бъде сменен принудително.

Въпреки това футболистите на Ивайло Петев натиснаха сериозно своя съперник, но до почивката не успяха да изравнят.

Натискът продължи в началото на второто полувреме, но противно на логиката Финландия стигна до втори гол. В 51-ата минута Лео Вайсанен центрира към Робин Лод, който успя да матира Шехич за 0:2.

В 66-ата минута Ивайло Петев извади от игра една от звездите на Босна Миралем Пянич. Медиите в бившата югорепублика определиха това като "най-голямото унижение в кариерата на Пянич".

Поставеният в матова ситуация отбор на Босна все пак намери сили да намали резултата в 69-ата минута, когато Амер Гояк центрира от пряк свободен удар, а Лука Менало отбеляза.

Голът даде допълнително сила на домакините, но те бяха попадение в 73-ата минута. Тогава гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. След центрирането Даниел О`Шонеси се измъкна от защитата и мушна топката в мрежата. Попадението дълго време бе разглеждано, тъй като имаше сериозни съмнения за засада. Дори от видеоповторенията личеше, че футболистът на Финландия е зад защитата, но в крайна сметка странно VAR реферите признаха попадението и резултатът стана 1:3.

До края на мача вратарят на Финландия бе поставен на истинско изпитание, а топката рядко излизаше от половината на скандинавците, но до нов гол не се стигна.