Кристиано Роналдо пропусна дузпа, но вкара два късни гола за обраната на Португалия от 0:1 до 2:1 срещу Ирландия в мач от група „А“ на световните квалификации.

Португалците получиха правото да изпълнят дузпа още в 14-ата минута, но Кристиано Роналдо пропусна наказателния удар, а Гавин Базуну отрази удара му.

Португалия направи нов много сериозен пропуск в 28-ата минута, когато след удара с глава на Диого Жота топката срещна десния стълб на вратата на Ирландия.

Обратно на логиката, Ирландия поведе в резултата в 45-ата минута, когато Джейми МакГрат центрира в наказателното поле на Португалия, където Джон Игън засече топката с глава и я вкара във вратата на Руи Патрисио.

В добавеното време на първата част Диого Жота отправи опасен удар, но Базуну внимаваше и спаси.

Бруно Фернандеш отправи опасен удар в 55-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Ирландия.

Бернардо Силва бе изведен на много добра позиция в наказателното поле на Ирландия в 75-ата минута, но стреля над напречната греда в аут.

Кристиано Роналдо стреля в 89-ата минута, но Базуну спаси.

Португалия успя да изравни резултата няколко секунди по-късно, когато Гонзало Гедеш центрира в наказателното поле на Ирландия, където Кристиано Роналдо засече топката с глава и я прати във вратата на Базуну.

В четвъртата минута на добавеното време на мача португалците имаха претенции за дузпа, но ВАР показа, че те са неоснователни.

Португалия стигна до победата в шестата минута на добавеното време на мача, когато Жоао Марио сложи топката на главата на Кристиано Роналдо, който я прати във вратата на Базуну.

Португалия е лидер в класирането с 10 точки, а Ирландия е с три загуби след първите три мача от групата.