Световният вицешампион Хърватия се разправи с Канада и победи с 4:1, след като допусна изоставане от 0:1 още във втората минута. По този начин „шахматистите“ оглавиха класирането в група F с 4 точки, колкото има и Мароко. Белгия е с 3, а Канада - с 0. По този начин северноамериканците отпадат от турнира. В последния кръг Хърватия ще играе с Белгия, а Канада с Мароко. И двата двубоя са на 1 декември от 17:00ч. българско време.

Специална Бонус игра от efbet за Световното първенство

"Кленовите листа" излязоха напред в резултата след едва две минути игра, когато Алфонсо Дейвис се възползва от центриране на Буханан и вкара първия гол за страната на Световно първенство. Хърватите стигнаха до обрат с две попадения в рамките на осем минути. Андрей Крамарич изравни с диагонален удар в 36-ата минута, а в 44-ата с изстрел от 20-ина метра Марко Ливая прати топката за втори път в мрежата на Милан Борян. В 70-ата минута Крамарич добави ново попадение след още една асистенция на Перишич. В добавеното време Ловро Майер на празна врата реализира още едно попадение.

Началото на двубоя бе перфектно за канадците, които излязоха напред в резултата след едва две минути игра. Таджон Буханан центрира превъзходно отдясно към Алфонсо Дейвис, който бе забравен от хърватската защита и прати топката в мрежата на Домник Ливакович.

До следващата интересна ситуация в срещата се стигна чак в 26-ата минута. Андрей Крамарич получи подаване в наказателното поле и засече топката в мрежата на Милан Борян, но нападателят се оказа в положение на засада и попадението не бе зачетено.

В 35-ата минута Хърватия организира опасно нападение, при което Марко Ливая се озова на добра позиция и стреля, но Милан Борян изби в ъглов удар.

Минута след това "ватрените" все пак стигнаха до изравнително попадение. Иван Перишич пусна към Иван Перишич, който стреля по диагонал към далечния ляв ъгъл и не остави шанс за реакция на канадския страж.

В 44-ата минута хърватите стигнаха до още едно красиво попадение. Марко Ливая получи топката от Йосип Юранович на около 20 метра от вратата на Борян и с фантастичен удар по земя вкара ново попадение в мрежата му.

В добавеното време на първата част Андрей Крамарич пробва късмета си от далечна дистанция, но мерникът му изневери и топката излетя над вратата.

Пет минути след подновяването на играта Джонатан Осорио стреля от далечна дистанция и бе много близо до гол в мрежата на Ливакович, но топката профуча встрани от вратата.

В 54-ата минута след прострелно центриране отдясно Андрей Крамарич получи топката около точката за дузпата и шутира мощно, но Милан Борян изби в корнер.

Малко повече от четвърт час по-късно Андрей Крамарич бе намерен отлично от Иван Перишич в наказателното поле, овладя си добре топката, преодоля няколко съперникови защитници и с красив удар промуши топката между краката на Атиба Хътчинсън и я прати в мрежата на Канада.

В 80-ата минута Иван Перишич стреля, ударът му бе отразен от Борян, след това същото се случи и с изстрел на Марсело Брозович.

Дълбоко в добавеното време Лиъм Милър допусна груба грешка при изнасянето на топката и хърватите се възползваха. Мислав Оршич и Ловро Майер останаха сами срещу Борян и след пас на Оршич Майер вкара на празна врата.

Галерия от мача ХЪРВАТИЯ - КАНАДА

Хърватия – Канада 3:1

0:1 Алфонсо Дейвис 2', 1:1 Андрей Крамарич 36, 2:1 Марко Ливая 44', 3:1 Андрей Крамарич 70'

Хърватия (4-3-3): 1. Доминик Ливакович – 22. Йоспи Юранович, 6. Деян Ловрен, 20. Йошко Гвардиол, 19. Борна Соса – 10. Лука Модрич (К), 11. Марсело Брозович, 8. Матео Ковичач – 14. Марко Ливая, 9. Андрей Крамарич, 4. Иван Перишич

Резерви: 12. Иво Гърбич, 23. Ивица Ивушич, 2. Йосип Станишич, 5. Мартин Ерлич, 3. Борна Баришич, 24. Йосип Шутало, 26. Кристиян Якич, 18. Мислав Оршич, 25. Лука Сучич, 7. Ловро Майер, 13. Никола Влашич, 16. Бруно Петкович, 17. Анте Будимир, 15. Марио Пашалич

Селекционер: Златко Далич

Канада (3-4-3): 18. Милан Борян – 2. Алистаир Джонстън, 5. Стивън Витория, 4. Камал Милър – 22. Ричи Ларея, 13. Атиба Хътчинсън (K), 7. Естебан Еустакио, 19. Алфонсо Дейвис – 11. Таджон Буханан, 17. Кайл Ларин, 20. Джонатан Давид

Резерви: 1. Дуейн Сейнт Клер, 16. Джеймс Пентемис, 3. Сам Адекугбе, 26. Жоел Валтерман, 25. Дерек Корнелиус, 8. Лиъм Фрейсър, 24. Дейвид Утерспуун, 15. Исмаел Коне, 6. Самуел Пит, 21. Джонатан Осорио, 23. Лиъм Милър, 14. Марк-Антони Кей, 10. Джуниър Хойлет, 9. Лукас Кавалини, 12. Ике Угбо

Селекционер: Джон Хердман

Съдия: Андрес Матонте (Уругвай)