Нидерландия и Еквадор не се победиха, завършвайки 1:1 в интересен двубой от Група „A“ на Световното първенство в Катар. По този начин нито един от двата отбора не успя да вземе аванс в класирането в групата, като двата тима остават с по 4 точки на върха.

Така „лалетата“ и „Лос Тикос“ се нуждаят от още само по 1 точка, за да си гарантират участието на 1/8-финалите на турнира.

Коди Гакпо даде аванс на "лалеата" в 6-ата минута, когато вкара с хубаво изпълнение с левия крак от границата на наказателното поле. Еквадор изравни в 49-ата минута, когато удар на Первис Еступинян бе спасен от нидерландския вратар, но Енер Валенсия вкара след добавка.

Специална Бонус игра от efbet за Световното първенство

Нидерландия – Еквадор 1:1

1:0 Коди Гакпо (6'), 1:1 Енер Валенсия (49')

Двубоят на стадион "Халифа" започна ударно за "лалетата". Нидерландците започнаха по-силно в мача и още в 6-ата минута матираха защитата на Еквадор. Тогава Топката бе пусната към дъгата на наказателното поле, където до нея стигна Дейви Клаасен. Той пусна към Коди Гакпо, който със страхотен шут с левия крак от границата на наказателното поле матира Ернан Галиндес.

В следващите минути Еквадор се отърси от този удар и в средата на първата част южноамериканците взеха инициативата в срещата, поставяйки под напрежение защитата на Нидерландия.

В 32-ата минута Енер Валенсия нахлу от лявото крило към центъра. Там той се измъкна от Дензъл Дъмфрис и стреля силно от границата на наказателното поле, но Андриес Ноперт спаси.

След това темпото на игра спадна, като Еквадор владееше топката в по-дълги етапи от времето.

Във втората минута на добавеното време Первис Еступинян центрира добре от пряк свободен удар. В наказателното поле Енер Валенсия стреля с глава, но след рикошет в гърба на Нейтън Аке, топката излезе от очертанията на терена.

При корнера топката бе избита към границата на наказателното поле, откъдето футболист на "Лос Тикос" стреля силно. Еступинян промени траекторията на топката и я прати в мрежата, но бе отсъдена засада, тъй като Мойзес Кайседо пречеше на видимостта на вратаря на "лалетата".

Това бе и последното по-интересно действие през първата част.

След почивката Еквадор се вдигна и започна да прави атака след атака.

Така се стигна до 49-ата минута, когато еквадорците отнеха топката в центъра и се понесоха на контраатака. Тя стигна до Еступинян на лявото крило. Седмицата на Еквадор стреля силно по диагонала, но Ноперт спаси. За негово нещастие, избитата топка стигна до Енер Валенсия, който отблизо я прати в мрежата - 1:1 и трети гол за Валенсия на Мондиала!

Следваха по-силни минути за "Лос Тикос", като точно преди изтичането на час игра топката стигна до Гонсало Плата, който стреля красиво с левия крак, но топката разтресе напречната греда.

Следващото по-добро положение бе за тима на Луис Ван Гаал, но Гакпо стреля неточно, а освен това бе в засада.

В края на мача Еквадор получи жесток удар, след като голмайсторът на тима Енер Валенсия се контузи тежко и бе изнесен от терена с носилка.

40 секунди след започването на продължението вратарят на Нидерландия се забави и за малко футболист на Еквадор да му отнеме топката, но Ноперт изрита топката в еквадореца, след което тя излезе от очертанията на терена.

До края на срещата нито един от двата отбора не успя да притисне съперника и така равенството се запази до края.

В следващия си мач Нидерландия ще се изправи срещу домакина Катар, докато Еквадор ще играе срещу Сенегал.

Стартови състави:

Нидерландия: 23. Андриес Ноперт – 2. Юриен Тимбер, 4. Върджил ван Дайк, 5. Нейтън Аке, 7. Стивън Бергвайн (46' - 10. Мемфис Депай), 8. Коди Гакпо (79' - 19. Вут Вегхорст), 14. Дейви Клаасен (69' - 11. Стивън Бергхуис), 17. Дейли Блинд, 20. Теун Коопмайнерс (79' - 15. Мартен де Роон), 21. Френки де Йонг, 22. Дензъл Дъмфрис

Резерви: 1. Ремко Пасвеер, 13. Джъстин Байлоу, 2. Юриен Тимбер, 3. Матайс де Лихт, 6. Стефан де Фрай, 9. Люк де Йонг, 10. Мемфис Депай, 11. Стивън Бергхуис, 12. Ноа Ланг, 15. Мартен де Роон, 16. Тирел Маласия, 18. Винсънт Янсен, 19. Вут Вегхорст, 24. Кенет Тейлър, 25. Шави Симонс, 26. Жереми Фримпонг

Треньор: Луис Ван Гаал

Еквадор: 1. Ернан Галиндес, 2. Феликс Торес, 3. Пиеро Инкапие, 7. Первис Еступинян, 17. Анхело Пресиадо, 25. Джаксон Поросо, 19. Гонсало Плата (90' - 10. Ромарио Ибара), 20. Йегсон Мендес, 23. Мойсес Кайседо, 11. Микаел Естрада (74' - 16. Йереми Сармиенто), 13. Енер Валенсия (90' - 26. Кевин Родригес)

Резерви: 12. Мойсес Рамирес, 22. Александер Домингес, 4. Роберт Арболеда, 5. Йон Сифуенте, 6. Вилиам Пачо, 8. Карлос Груесо, 9. Едуар Пресиадо, 10. Ромарио Ибара, 14. Хавиер Ареага, 15. Анхел Мена, 16. Йереми Сармиенто, 18. Диего Еспиноса, 21. Алан Франко, 24. Джоркаеф Реаско, 26. Кевин Родригес

Треньор: Густаво Алфаро

Съдия: Мустафа Горбал (Алжир)

Жълти картони: Йегсон Мендес (Е)