Нападателят на Лудогорец Пиерос Сотириу не успя да помогне на Кипър, за да победи Словакия в световна квалификация от група Н. Мачът завърши без голове 0:0, а Сотириу започна като титуляр и остана на терена до последната 90-ата минута, когато бе заменен от Илия.

Един от фаворитите в групата Хърватия допусна загуба при гостуването на Словения с 0:1. Единственото попадение в срещата реализира Санди Ловрич в 15-ата минута. Голът падна и благодарение на рикошет, който остави безпомощен Доминик Ливакович.

За сметка на това Русия започна квалификациите с победа, побеждавайки Малта като гост с 3:1.

В 23-ата минута Артьом Дзюба отбеляза първото попадение в мача, след като бе изведен от Данил Фомин.  Малко по-късно капитанът на руснаците пропусна да удвои, но в 35-ата минута това се случи. Марио Фернандес получи добър пас от Дзюба и преодоля вратаря на домакините за 0:2.

През втората част Малта намали след попадение на Джозеф Мбонг, а крайното 1:3 оформи Александър Соболев в последната минута на двубоя.

Португалия и Сърбия се измъчиха, но взеха победи на старта (ВИДЕО)

Белгия, Чехия, Уелс и Естония си вкараха 12 гола (ВИДЕО)