Нидерландия направи нова крачка към класирането за Световното първенство в Катар, след като се наложи с 6:0 като домакин срещу Гибралтар.

Върджил ван Дайк откри резултата още в 9-ата минута след асистенция на Мемфис Депай.

Нападателят на Барселона пропусна дузпа в 19-ата минута, но се реваншира две минути по-късно, когато направи резултата 2:0.

Депай вкара своя втори гол в двубоя в добавеното време на първата част за 3:0.

Нидерландия поведе с 4:0 след гол на Дензъл Дъмфрис в 48-ата минута.

Данжума вкара петия гол във вратата на Гибралтар в 75-ата минута, а Дониел Мален бе точен в 86-ата за крайното 6:0.

В друг мач от групата Турция се измъкна в последния момент, спечелвайки с 2:1 като гост на Латвия.

Мерих Демирал си отбеляза автогол в 70-ата минута, а турците изравниха чрез Дурсун в 76-ата минута.

Победният гол за Турция падна в деветата минута на добавеното време на мача, когато точен от дузпа бе Бурак Йълмаз.

В същото време Норвегия се наложи много трудно с 2:0 като домакин на Черна гора. Головете за домакините отбеляза Елиунуси в 29-ата минута и в шестата минута на добавеното време на двубоя.

Черно гора завърши срещата с човек по-малко, след като Вешович бе изгонен за втори жълт картон в четвъртата минута на добавеното време на мача.

Всички отбори остава да изиграят по два мача, а лидер в групата е Нидерландия с 19 точки, втори е Норвегия със 17, а Турция е трети с 15.