Лионел Меси вкара пет гол за успеха на Аржентина с 5:0 срещу Естония в контрола, която се игра на стадион „Ел Садар“ в Памплона. Головете на Меси паднаха в 8-ата, 45-ата, 47-ата, 71-ата и 76-ата минута. Единственият друг път, когато Лео вкара пет гола в един двубой, беше през март 2012 година, когаот помогна на Барселона да победи със 7:1 Байер Леверкузен в Шампионска лига.

Първият гол на Меси в 8-ата минута беше от дузпа.

Аржентинците удвоиха своята преднина в 45-ата минута, когато Папу Гомес асистира за второто попадение дело на Меси.

Лионел Меси оформи своя хеттрик в 47-ата минута след асистенция на Молина.

Лионел Меси бе изведен сам срещу вратаря на Естония в 71-ата минута и вкара четвъртия си гол в двубоя.

Меси отбеляза своя пети гол в мача в 76-ата минута. След меле в наказателното поле на Естония, звездата на аржентинците бе най-съобразителен, вкарвайки за 5:0.