Португалия изпусна аванс от два гола и победата в световната квалификация срещу Сърбия, която завърши 2:2 в Белград. В края на мача се стигна до изключително спорна ситуация, в която след удар на Кристиано Роналдо останаха много сериозни съмнения, че топката премина голлинията на вратата на Марко Дмитрович, но попадението така и не бе зачетено.

Португалците поведоха в резултата в 11-ата минута, когато Бернардо Силва центрира в наказателното поле на Сърбия, където Диого Жота бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Марко Дмитрович.

Португалия удвои своята преднина в 36-ата минута, когато Седрик Соареш сложи топката на главата на Диого Жота, а той отбеляза своето второ попадение в двубоя.

Сърбия намали своя пасив в мача в 46-ата минута, когато Неманя Радонич центрира в наказателното поле на гостите, където Александър Митрович отблизо с глава прати топката във вратата на Антони Лопеш.

Антони Лопеш направи страхотно спасяване в 55-ата минута, отразявайки опасен удар на Душан Тадич. Последва центриране от корнер в наказателното поле на Португалия, където Сергей Милинкович-Савич стреля с глава, но Лопеш отново бе на висота и спаси.

Сърбия успя да изравни резултата в 60-ата минута. Домакините организираха контраатака, която беше завършена от Филип Костич, който вкара топката във вратата на Антони Лопеш.

Сърбия завърши мача с човек по-малко, след като Никола Миленкович бе изгонен с директен червен картон във втората минута на добавеното време на двубоя.

В третата минута на добавеното време на мача Кристиано Роналдо засече центриране на Нуно Мендеш, вратарят на Сърбия Марко Дмитрович бе излязъл неразчетено, но в последния момент Стефан Митрович направи шпагат и изчисти от голлинията. Кристиано имаше претенции, че топката е преминала голлинията с пълния си обем, но така и не стана ясно дали това е факт.

След това равенство и двата отбора имат по 4 точки в групата.

В друг мач от групата Люксембург постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на Ирландия.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Жерсон Родригес в 85-ата минута.

За ирландците това е втора загуба в групата.