Канадският рапър Дрейк загуби 1 милион долара, залагайки на победата на Аржентина в редовното време на финала на Световното първенство срещу Франция в Доха (2:2 в редовното време, 3:3 след продължения, 4:2 след дузпи).

Музикантът е предвидил, че футболистите на Лионел Скалони ще вдигнат трофея след редовните 90 минути. Ако това се бе случило, печалбата му щеше възлиза на 2,7 милиона долара.

Аржентина водеше с 2:0 до 80-ата минута, но с два бързи гола Франция стигна до израняване. В допълнителното време двата тима се размениха по още едно попадения, а аржентинците все пак триумфираха след изпълнение на дузпи и стигнаха до трофея след 36-годишна пауза в шестия си финал на Световно първенство. Преди това те бяха спечелили титлата през 1978 и 1986 година.

„Проклятието на Дрейк“ в крайна сметка не се състоя в пълна степен, тъй като засегна аржентинците в рамките на 90-те минути и те изпуснаха аванса си от два гола, но триумфираха след изпълнението на дузпи с 4:2.

Легенди, футболисти, видни политици, велики спортисти – заваляха поздрави към Меси

И Пеле отдаде заслуженото на Меси

Стоичков след титлата на Аржентина: Благодаря за този подарък

Финал на финалите! Меси изпълни мечтата си и качи Аржентина на световния връх

Лудост в Аржентина! Милиони излязоха по улиците на Буенос Айрес (ВИДЕО)

Роналдо: Футболът на Меси захвърля всяко съперничество

Барса не забрави за Меси, въпреки двамата си сребърни медалисти

Емилиано Мартинес: Минута мълчание за Мбапе (ВИДЕО)

Грозно! Агуеро с ужасна обида за младок от Реал Мадрид (ВИДЕО)

Уникално Световно: първенството в Катар с най-много голове в историята

Нямаше кой друг да вземе „Златната топка“ – Меси го направи за втори път

Меси: Шампиони сме, на майка ви в ...

Лионел Скалони: Нека нашите фенове да се радват, защото това е исторически момент

Дешан: Когато се върнеш от нищото и победата пак ти се изплъзне, е трудно да го приемеш