Русия спечели с 2:1 домакинството си на Словения от група H на квалификациите за Мондиал 2022. За „Сборная“ днешният успех е втори, след като в първия си мач срази Малта с 3:1.

Головете за руския тим отбеляза Артьом Дзюба, докато за гостите точен бе халфът на Аталанта Йосип Иличич.

Първата възможност в мача се откри пред Русия в 10-ата минута. Топката бе центрирана от ъглов удар. Защитник на Словения успя да се намеси, но последва удар на Георгий Джикия. Вратарят Ян Облак трябваше да показва страхотния си рефлекс, за да запази резултата 0:0.

В 21-вата минута Артьом Дзюба центрира, а Марио Фернандес стреля с глава. Топката обаче премина на сантиметри покрай вратата.

По-активните действия на домакините дадоха резултат в 26-ата минута. Александър Головин центрира. Дзюба свали към Юри Жирков, който му върна. Последва удар на нападателя, топката влетя в долния десен ъгъл на вратата и така домакините поведоха.

Десетина минути по-късно руснаците удвоиха аванса си. Топката срещна гредата след много опасен удар на Головин. До отбитата топка пръв стигна Дзюба, който реализира с глава второто си попадение от началото на срещата 2:0.

Отговорът на словенците дойде секунди по-късно. Миха Зайч изведе Илич, който прати отбеляза със страхотно изпълнение от въздуха.

След почивката Русия продължаваше да владее повече топката. В 51-вата минута изстрел на Жирков от далечно разстояние не намери целта.

В 67-ата минута вратарят Антон Шунин се намеси добре и спаси удар на Илич. Три минути по-късно неговият колега Ян Облак трябваше да прави спасяване. Нейч Скучбич сбърка, а Вячислав Караваев се оказа очи в очи със стража. Вратарят на Атлетико Мадрид запази самообладание и предотврати трети гол в мрежата си.

До последния съдийски сигнал Русия умело уби темпото на игра и не допусна сериозни опасности за своята врата, пазена от Шунин. В крайна сметка резултатът се запази непроменен и „Сборная“ се поздрави с важен успех.