Груповата фаза на Световното първенство е към своя край. Останаха още четири мача, след които ще станат ясни всички осминафиналисти в Катар. Два от фаворитите – Бразилия и Португалия, вече стигнаха елиминационната фаза, а само чудо би ги изместило от първите позиции, които заемат в своите групи.

Бонуси за Световно! 1500 х 50 лв. Всеки ден и 500 лв. Cashback

Останалите шест отбора обаче, които играят днес, са с неясна съдба. Всеки измежду Швейцария, Камерун, Сърбия, Гана, Южна Корея и Уругвай може да се окаже в следващата фаза. Само два от тях обаче ще го направят, а останалите четири ще стягат куфарите и се прибират у дома.

17:00ч. / Гана – Уругвай, Южна Корея – Португалия

Уругвай влезе в турнира в ролята на един от скритите фаворити, но не успя да оправдае очакванията. След два мача „урусите“ имат едва една точка, а до момента не стигнаха до нито едно попадение на Мондиала. Сега те ще се изправят срещу един стар познайник, в лицето на Гана.

Двубоят идва над 12 години след единствената им среща до момента. Тя обаче е доста паметна. Двата тима играха един срещу друг на четвъртфинал на Мондиала в ЮАР през 2010. При резултат 1:1 в добавеното време на продълженията Луис Суарес игра с ръка и изби от голлинията, последва червен картон и дузпа за африканците, която бе пропусната. Така при 11-метровите удари след това Уругвай спечели и в крайна сметка завърши четвърти в ЮАР.

Селекционерът на Гана Ото Адо е категоричен, че футболистите му няма да търсят омъщение. „Черните звезди“ със сигурност ще търсят поне точка в мача, за да се класират. За Уругвай победата е задължителна.

В другия двубой Португалия се нуждае от точка, за да си гарантира математически първата позиция, макар че това може да се случи и със загуба. Възможно е Фернандо Сантош да ротира състава на „мореплавателите“. Това би дало по-сериозни шансове на азиатците да се борят за втората позиция. Те ще се надяват и на положително развитие на мача между Гана и Уругвай.

21:00ч. / Сърбия – Швейцария, Камерун – Бразилия

Сърбия направи великолепен обрат срещу Камерун в предишния кръг и го поведе с 3:1, след като изоставаше с 0:1, но в крайна сметка това нямаше значение, тъй като африканците се върнаха в мача и завършиха наравно 3:3. Това означава, че „плавите“ се нуждаят от задължителна победа в мача с Швейцария. На „кръстоносците“ би им стигнало и равенство, ако Камерун не победи Бразилия с два гола разлика.

Голяма част от ключовите футболисти на „Селесао“ ще получат почивка в двубоя срещу африканците, които ще търсят задължителни три точки в двубоя. Въпреки това, отборът на Тите влиза в толята на категоричен фаворит и ще преследва 100%-ов актив от точки в тази група.

Германският кошмар продължава: за второ поредно Световно ‘’бундестима’’ отпада в групите

Голямата сензация – Япония спечели групата си, обърна Испания по изпробвана формула