Считаният за огромен фаворит за световната титла Аржентина загуби изненадващо при откриващия си мач на Мондиала срещу Саудитска Арабия. "Гаучосите" поведоха след дузпа, изпълнена от Лионел Меси в началото на двубоя. Те успяха да вкарат още три попадения през първата част, но и трите не бяха зачетени заради засада. Второто полувреме започна злощастно за южноамериканците, които до 65-ата минута допуснаха обрат за 1:2.

1500 x 50 лв. всеки ден до края на Световното първенство по футбол

Оказва се обаче, че при използването на нововъведената полуавтоматична система за засади реферите са сгрешили при решението си. Става въпрос за първия отменен гол на Лаутаро Мартинес, когато при пас на Алехандро Гомес се оказва, че съдиите "в стаичката" взимат под внимание най-близкия до нападателя защитник на Саудитска Арабия.

В социалните мрежи дори се появиха снимки, на които се вижда ясно, че левият бранител на "зелените соколи" Ясер ел Шахрани покрива засадата. При това положение, Аржентина трябваше да поведе с 2:0 и най-вероятно нямаше да се стигне до голямата изненада.

Какво включва имотният портфейл на Лионел Меси?

Меси: Сега трябва да покажем, че сме истински отбор

Саудитите направиха засада на Меси и компания (ВИДЕО)

Скалони: Гледаме напред към оставащите два мача, които трябва да спечелим