Килиан Мбапе направи истинско шоу с националната фланелка на Франция, като реализира 4 гола за победата на „петлите“ с 8:0 срещу Казахстан. Мбапе вкара своя хет-трик само в рамките на 32 минути в началото на мача. След това се отчете с асистенция на Бензема, а и не се полакоми да изпълни дузпа, като предостави топката на Антоан Гризман. В крайна сметка обаче се наложи на Мбапе да вкара своя четвърти гол малко преди края на мача.

По този начин нападателят на ПСЖ изравни постигение на Жус Фонтен от 1958 година, когато за последно футболист на Франция бележи 4 гола в един мач.

Победата гарантира участието на Франция на Мондиал 2022 като лидер в своята група, а в последната среща гостува на Финландия, който по-рано днес победи Босна и Херцеговина и има шанс да запази второто място.

Мачът започна повече от ударно за Франция. Само за 12 минути Килиан Мбапе вкара 2 гола, а в 32-ата минута оформи своя хет-трик. Първо той оползотвори подаване на Тео Ернандес, а след това с две асистенции се отчете и Кингсли Коман. Именно третият гол бе доста добре изработен. Тогава Коман центрира точно в наказателното поле, а Мбапе изпрати топката с глава в далечния за вратаря ъгъл.

Иначе още в 6-ата минута Мбапе мушна топката с хубав удар в долния ляв ъгъл на вратата, а след още 6 минути резултатът стана 2:0.

Ситуацията през второто полувреме не се промени кой знае колко. Само след 10 минути игра Карим Бензема вкара четвъртото попадение в мача и първо за него. Тео Ернандес пък отново влезе в ролята на асистент, след като влезе отляво и подаде към Бензема, който с едно докосване изпрати топката покрай вратаря.

Голът бе разгледан от VAR системата, заради съмнения за засада, но се оказа, че редовен.

В 59-ата минута Килиан Мбапе реши да не стреля директно към вратата и да подаде към Карим Бензема, което доведе до пети гол в мрежата на Казахстан.

В 72-ата минута топката влезе и за шести път в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен. Мбапе бе изведен зад отбраната на гостите, подаде към Диаби, който вкара в мрежата, но в крайна сметка засадата бе маркирана.

Все пак в 75-ата минута падна и така чакания шести гол. Негов автор бе Адриан Рабио, който засече центриране с глава след ъглов удар.

9 минути преди края на мача Антоан Гризман бе сритан от Владислав Василиев и реферът бе привикан от VAR асистентите да погледне ситуацията, което доведе до отсъждането на дузпа гарнирана с жълт картон.

Мбапе пък предостави топката на Антоан Гризман, вместо да се опита да вкара четвърти гол. Гризман бе безкомпромисен и реализира седмия гол в мрежата на Казахстан.

В крайна сметка обаче Мбапе вкара и четвъртия си гол в мача. Това се случи в 87-ата минута, когато бе изведен в добра позиция и нямаше на кого да подаде, като се наложи сам да завърши атаката, с което реализира четвърто попадение. Муса Диаби пък влезе в ролята на асистент.

Белгия взе квота за Мондиал 2022, Бейл и Уелс ще играят бараж (ВИДЕО)

Кошмар за Петев и Босна – няма да играят на Световното (ВИДЕО)