Спорният съдия от мача между Англия - Франция Уилтън Сампайо има голяма вероятност да бъде рефер на финала на Световното първенство на 18-и декември.

Уникално Световно с изключителни оферти на efbet.com

Решението на ФИФА да изпрати английския и испанския съдия съответно Майкъл Оливър и Антонио Матеу Лаос у дома означава, че Сампайо може да поеме прекия сблъсък за трофея тази неделя, въпреки множеството спорни решения при загубата на "трите лъва" с 1:2 от Франция в четвъртфинала.

Съдията, ръководещ мачове от Висшата лига Антъни Тейлър също е все още в сметките да поеме финала на Световното първенство, след като остана в Катар след последните съкращения на Световната футболна централа за това кой да продължи да свири до края на турнира.

Въпреки че отсъди две дузпи за Англия, едната чрез проверка на VAR, Сампайо беше критикуван за непостоянството си по време на четвъртфиналния сблъсък.

Ситуацията, която се дискутираше най-много в английските медии бе при гола на Орелиен Чуамени. Феновете на Острова бяха убедени, че трябваше да бъде отсъдено нарушение няколко секунди преди попадението, когато Дайо Упамекано фаулира Букайо Сака.

При друго положение пък, отборът на Гарет Саутгейт беше изумен, че през първото полувреме, при нарушение на Упамекано срещу Хари Кейн на границата на наказателното поле не бе отсъдена дузпа или най-малкото пряк свободен удар.